Radiye Sezer Katırcıoğlu Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Radiye Sezer Katırcıoğlu Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Radiye Sezer Katırcıoğlu, milletvekili, kamu yönetimi ve siyaset bilimi uzmanı.

1965 yılında Malatya’da doğmuştur.

Eğitim Hayatı

İzmit Kız Lisesi’ni bitirmiştir. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. Atılım Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır. İyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi’nde Sosyal ve Kültürel Projeler Birimi Yöneticiliği görevinde bulunmuştur. Kültür ve Turizm Bakanlığı “yetkili ebru sanatçısı” olup uzun yıllar eğitici olarak çalışmıştır.

Siyasi Hayatı

2003–2005 yılları arasında AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi, AK Parti İl Teşkilat Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi, Siyasi Hukuki İşler Başkan Yardımcısı, Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi, STK ve Aileden Sorumlu Komisyon Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

7 Haziran 2015 (25. Dönem), 1 Kasım 2015 (26. Dönem) ve 24 Haziran 2018 (27. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Kocaeli Milletvekili seçilmiştir. Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı olarak görev yapmıştır. TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi, Meclis Araştırması Komisyonu Başkanvekili, Çocuk Hakları Alt Komisyonu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Eşi ve Çocukları

Evli ve iki çocuk annesidir.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/Milletvekilleri/MilletvekiliDetay?donemKod=27&sicil=rYDcnJMU4cU= Erişim: 22. 12. 2021
https://www.akparti.org.tr/ak-kadro/milletvekilleri/27-donem/kocaeli/radiye-sezer-katircioglu/ Erişim: 22. 12. 2021
Twitter Erişim: 22. 12. 2021
https://www.instagram.com/sezerkatircioglu/ Erişim: 22. 12. 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: