Rıdvan Duran Kimdir? Bakan Yardımcısı, Nereli, Eşi

Rıdvan Duran Kimdir? Bakan Yardımcısı, Nereli, Eşi

Rıdvan Duran, bakan yardımcısı, iktisatçı.

1972 yılında Sakarya Geyve’de doğmuştur.

Eğitim Hayatı

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur. Sakarya Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümü’nde “Yerel Yönetimler” üzerine yaptığı teziyle yüksek lisansını tamamlamıştır. İngilizce öğrenmiştir.

Çalışma Hayatı

Adapazarı Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı, Adapazarı Belediyesi Özel Kalem Müdürü, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı, Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Yönetim Kurulu Üyesi, Sakarya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı, Anadolu Ajansı İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi – Kültür AŞ Genel Müdürü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü olarak idari görevlerde bulunmuştur.

Sakarya Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanlığı, Sakaryaspor Kulüp Asbaşkanlığı ve Başkan Vekilliği yapmıştır. İstanbul İktisatçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye Wushu-Kungfu Federasyonu Asbaşkanlığı ve Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevleri devam etmektedir. Sakarya’da yerel bir radyo kurmuş, genel yayın yönetmeliği görevinde bulunmuş ve çeşitli radyo programları yapmıştır.

8 Nisan 2022 tarihli ve 31803 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2022/123 sayılı Atama Kararı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Eşi ve Çocukları

Evli ve dört çocuk babasıdır.

Kaynakça

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2022/04/20220408-8.pdf Erişim: 17. 04. 2023
https://www.aile.gov.tr/bakanlik/bakanlik-yoneticileri/bakan-yardimcisi-ridvan-duran/ Erişim: 17. 04. 2023
https://twitter.com/duran_ridvan Erişim: 17. 04. 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir