Sadık Badak Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Sadık Badak Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Sadık Badak, milletvekili, mali müşavir, yönetici, iş adamı.

10 Şubat 1955 tarihinde Burdur’da doğmuştur.

Eğitim Hayatı

1977 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme ve Muhasebe Bölümü’nden mezun olmuştur. Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde Yönetim ve Organizasyon yüksek lisansı yapmıştır. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İşletme Anabilim Dalı’nda doktora eğitimi devam etmektedir. İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

1980 – 1995 yılları arasında mali müşavirlik yapmıştır. Kurucusu olduğu Öncü İnşaat A.Ş., Antalya Fuarcılık İşletmesi ve Yatırım A.Ş. ile Antalya Güçbirliği Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Murahhas Üyeliği’nde bulunmuştur. Antalya Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Derneği, Aydınlar Ocağı, Antalya Diyalog Grubu ve Antalya Sigorta Acenteleri Derneği Kurucu Üyesi olmuştur.

Antalya Eğitim Vakfı Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği ile Antalya Genç Yöneticiler Grubu Kurucu Başkanlığı, Antalya Kent Konseyi Ekonomi Grubu Başkanlığı, ANSİAD Yüksek Danışma Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. TOBB Türkiye Fuarcılık ve Yönetim Danışmanlığı Sektör Meclis Başkanlığı yapmıştır.

Siyasi Hayatı

22 Temmuz 2007 (23. Dönem) ve 12 Haziran 2011 (24. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Antalya Milletvekili seçilmiştir. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyeliği, AR-GE Başkan Yardımcılığı yapmıştır.

Eşi ve Çocukları

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynakça

https://www5.tbmm.gov.tr/TBMM_Album/Cilt1-4.pdf Erişim: 19. 12. 2022
https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=24&sicil=ozGNf6tXtRs= Erişim: 19. 12. 2022
http://akparti.org.tr/ak-kadro/milletvekilleri/24-donem/antalya/sadik-badak/ Erişim: 19. 12. 2022
https://www.sbadak.com.tr/ozgecmis/ Erişim: 19. 12. 2022
https://twitter.com/sadikbadak Erişim: 19. 12. 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir