Sadir Durmaz Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Sadir Durmaz Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Sadir Durmaz, milletvekili, iktisatçı.

1963 yılında Kırşehir Çiçekdağı’nda doğmuştur.

Eğitim Hayatı

Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur. Orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü’nde müfettiş yardımcısı olarak göreve başlamıştır. 1989 yılında müfettiş, 1994 yılında daire başkanı, 1997 yılında genel müdür yardımcılığı ve 2002 yılında ise genel müdür olarak görevler üstlenmiştir.

Milletlerarası Kooperatif ve Çalışma Ekonomisi (CIRIEC) Araştırma Merkezi Türkiye Daimi Komite Üyeliği, Türk Kooperatifçilik Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Gübre Fabrikaları TAŞ (GÜBRETAŞ) Yönetim Kurulu Başkanlığı, Güven Sigorta Türk AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı, Tarım Kredi Spor Kulübü Başkanlığı görevlerinde bulmuştur. Birçok gazete ve dergide makaleleri yayımlanmıştır.

Siyasi Hayatı

12 Haziran 2011 (24. Dönem) ve 7 Haziran 2015 (25. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde Yozgat’tan, 24 Haziran 2018 (27. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde ise Ankara’dan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili seçilmiştir. TBMM Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyeliği yapmıştır. TBMM Çevre Komisyonu Sözcüsü olarak görev yapmaktadır.

Milliyetçi Hareket Partisi 8. Olağan Kongresi’nde Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçilmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi Başkanlık Divanı Üyesi ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Eşi ve Çocukları

Sadir Durmaz, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynakça

https://www5.tbmm.gov.tr/TBMM_Album/Cilt1-4.pdf Erişim: 01. 01. 2022
https://www.tbmm.gov.tr/MilletvekiliArama Erişim: 01. 01. 2022
https://twitter.com/sadirdurmaz Erişim: 01. 01. 2022
https://www.instagram.com/sadirdurmaz/ Erişim: 01. 01. 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: