Şebnem Kocakelçi (Elgörmüş) Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi

Şebnem Kocakelçi (Elgörmüş) Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi

Şebnem Kocakelçi (Elgörmüş), milletvekili, yönetici.

15 Eylül 1977 tarihinde Bingöl’de doğmuştur.

Eğitim Hayatı

Şebnem Kocakelçi (Elgörmüş), İstanbul Maltepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde “İnovasyon ve Girişimcilik” alanında yüksek  lisans yapmaktadır. İyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Çalışma hayatına, Gen–Pa Holding pazarlama departmanında başlamıştır. Aile şirketlerinde genel müdür yardımcısı ve genel müdür olarak görev yapmıştır. KADEM, MTTB, Dünya Yetimler Vakfı, BİNYAD gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çalışmalarda bulunmuştur.

Siyasi Hayatı

Siyasi hayatına, 2004 yılında İstanbul AK Parti Kadıköy Gençlik Kolları Halkla İlişkiler Başkanı olarak başlamıştır. Sonrasında AK Parti Ataşehir Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı olarak devam etmiştir. 2009 ve 2012 yıllarında gerçekleştirilen AK Parti İstanbul 3. ve 4. İl Olağan Kongrelerinde İl Yönetim Kurulu Üyesi seçilmiştir. Her iki dönemde de Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

7 Haziran 2015 (25. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Bingöl Milletvekili seçilmiştir. 2018 yılında yapılan AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi’nde Kadın Kolları Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi olmuştur. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Ekonomi Birim Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/Milletvekilleri/MilletvekiliDetay?donemKod=25&sicil=tU21uVd1oFo= Erişim: 18. 12. 2021
https://www.akparti.org.tr/ak-kadro/milletvekilleri/25-donem/bingol/sebnem-kocakelci/ Erişim: 18. 12. 2021
https://twitter.com/sebnem_kcklc Erişim: 18. 12. 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.