Sevda Bayazıt Kaçar Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi

Sevda Bayazıt Kaçar Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi

Sevda Bayazıt Kaçar, milletvekili, yapımcı.

2 Mart 1974 tarihinde Kahramanmaraş’ta doğmuştur.

Eğitim Hayatı

Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Ajans 1400 ve İLTA İletişim ve Tanıtım Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı sırasında önemli belgesel ve tanıtım filmlerinin yapımcılığını üstlenmiştir. 1994-1997 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ’ye hazırlanan belgeseller ve tanıtım filmleri ile Osmanlı İmparatorluğunu anlatan “Zaman ve Mekân” adlı interaktif CD bu projelerden birkaçıdır. İstanbul’un tarihi ve kültürel mekânlarını tanıtan 10 belgesel film hazırlamıştır.

İstanbul Bahçelievler Belediye Meclisi Üyeliği, Bahçelievler Belediye ve İl Genel Meclisi Üyeleri Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Sekreterliği, Kahramanmaraş ve İlçeleri Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkan Yardımcılığı, Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Yüksek Danışma Kurulu Üyeliği, Ankara Ensar Vakfı İstişare Kurul Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Siyasi Hayatı

12 Haziran 2011 (24. Dönem) ve 7 Haziran 2015 (25. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili seçilmiştir. TBMM Parlamentolararası Birlik Türk Grubu Üyeliği, Dilekçe Komisyonu Üyeliği, Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Araştırma Komisyonu Sözcülüğü görevlerinde bulunmuştur. 2011 – 2015 yılları arasında AK Parti Kadın Kolları Tanıtım Medya Genel Başkan Yardımcılığı yapmıştır.

Eşi ve Çocukları

Sevda Bayazıt Kaçar, evli ve üç çocuk annesidir.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/Milletvekilleri/MilletvekiliDetay?donemKod=25&sicil=+MHUDhefyo0= Erişim: 06. 05. 2022
https://www.akparti.org.tr/ak-kadro/milletvekilleri/25-donem/kahramanmaras/sevde-bayazit-kacar/ Erişim: 06. 05. 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir