Sinem Ünsal Kimdir?

Sinem Ünsal Kimdir?

Sinem Ünsal, dizi ve sinema oyuncusu.

1993 yılında İzmir’de doğdu. 1.68 boyunda olan Ünsal’ın annesi Çerkez kökenli, babası ise Azeri kökenlidir. Çocukluğu İzmir’in Foça ilçesinde geçti.

Eğitim Hayatı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’nden mezun oldu. Özel kurslar ile oyunculuk ve tiyatro eğitimi aldı.

Çalışma Hayatı

İlk oyunculuğunu 2017 yılında ekranlara gelmeye başlayan Çoban Yıldızı ile yaptı. Güneş karakterini canlandıran Ünsal, ilk oyunculuğunu Şükrü Özyıldız, Selin Şekerci, Selim Bayraktar, Menderes Samancılar ile yaptı. 2017 yılında oynadığı bir diğer dizi ise Siyah Beyaz Aşk oldu. Burada Gülsüm Aslan rolünü canlandırdı. Dizide yer alan diğer oyuncular ise İbrahim Çelikkol, Birce Atalay, Muhammet Uzuner ile Arzu Gamze Kılınç oldu.

2018 yılında Gökçen Usta Çaylar’ın yönettiği Kızım dizisinde öğretmen olan Sevgi Günay karakterine büründü.  Burada Buğra Gülsoy, Leyla Lydia Tuğutlu, Beren Gökyıldız ile çalıştı.

2019 yılına ise ilk bölümden itibaren reyting rekorları kıran Mucize Doktor ile başladı. Doktor Nazlı’yı canlandıran Sinem Ünsal, Taner Ölmez, Hazal Türesan, Onur Tuna ile beraber çalışıyor. Dizi Otizm ve Savand Sendromu olan Ali Vefa’nın (Taner Ölmez) özel bir hastanede doktor olmak için gösterdiği çabayı anlatıyor.

Oynadığı Diziler

2019 Mucize Doktor

2018 Kızım

2017 Siyah Beyaz Aşk

2017 Çoban Yıldızı

Oynadığı Tiyatro Oyunları

Bir Alaturka Hikayet

Kaynakça

https://www.sozcu.com.tr
http://www.hurriyet.com.tr
http://www.hurriyet.com.tr/kelebek/magazin/sinem-unsal-hirsim-hic-bitmiyor-40650588
https://tiyatrolar.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: