Sinem Ünsal Kimdir? Nereli, Kaç Yaşında, Boyu, Dizileri

Sinem Ünsal Kimdir? Nereli, Kaç Yaşında, Boyu, Dizileri

Sinem Ünsal, dizi ve sinema oyuncusu.

1993 yılında İzmir’de doğmuştur. Boyu 1.68 m.’dir. Ünsal’ın annesi Çerkez kökenli, babası ise Azeri kökenlidir. Çocukluğu İzmir’in Foça ilçesinde geçmiştir.

Eğitim Hayatı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’nden mezun olmuştur. Özel olarak oyunculuk ve tiyatro eğitimi almıştır.

Çalışma Hayatı

İlk oyunculuğunu 2017 yılında ekranlara gelmeye başlayan “Çoban Yıldızı” dizisi ile sergilemiştir. Dizide “Güneş” karakterini canlandırmıştır. Ünsal’a dizide Şükrü Özyıldız, Selin Şekerci, Selim Bayraktar, Menderes Samancılar eşlik etmiştir.

2018 yılında Gökçen Usta Çaylar’ın yönettiği “Kızım” dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizide “Sevgi Günay” karakterini canlandırmıştır.  Dizide yer alan diğer oyuncular arasında Buğra Gülsoy, Leyla Lydia Tuğutlu, Beren Gökyıldız bulunmuştur.

2019 yılına ise “Mucize Doktor” dizisinde oynamıştır. Dizide “”Doktor Nazlı” rolünü canlandırmıştır. Dizide Sinem Ünsal’a Taner Ölmez, Hazal Türesan, Onur Tuna eşlik etmiştir. Dizi Otizm ve Savand Sendromu olan Ali Vefa’nın (Taner Ölmez) özel bir hastanede doktor olmak için gösterdiği çabayı anlatmıştır.

Oynadığı Diziler

2019 Mucize Doktor

2018 Kızım

2017 Siyah Beyaz Aşk

2017 Çoban Yıldızı

Oynadığı Tiyatro Oyunları

Bir Alaturka Hikayet

Kaynakça

https://www.sozcu.com.tr
http://www.hurriyet.com.tr
http://www.hurriyet.com.tr/kelebek/magazin/sinem-unsal-hirsim-hic-bitmiyor-40650588
https://tiyatrolar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir