Şükrü Ayalan Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Şükrü Ayalan Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Şükrü Ayalan, milletvekili, hekim.

1 Temmuz 1963 tarihinde Tokat’ta doğmuştur.

Eğitim Hayatı

İlk ve orta öğrenimini Tokat’ta tamamlamıştır. 1988 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. İyi düzeyde Almanca, orta düzeyde ise İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

1988 yılında Avusturya Dışişleri Bakanlığı’nın Akademik Mübadele Merkezi (OAAD) aracılığıyla verdiği proje bursunu kazanarak Viyana’ya gitmiştir. 1988 Kasım ayında Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniği’nde Asistan Doktor olarak çalışmaya başlamıştır.

Avrupa’da yaşayan Türk işçi ailelerinin ve çocuklarının uyum ve davranışları konularında çalışmalar yapmıştır. Türkiye’de sosyal psikiyatri alanında farklı sosyo-ekonomik ve kültürel gruplar arasında psikiyatrik sorunların varlığını araştıran çalışmalar yapmıştır. Bu çalışmalar ile ilgili makaleleri ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmıştır. İzmir, Turhal ve Tokat Devlet Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde görevde bulunmuştur.

Siyasi Hayatı

3 Kasım 2002 (22. Dönem), 22 Temmuz 2007 (23. Dönem) ve 12 Haziran 2011 (24. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Tokat Milletvekili seçilmiştir. TBMM Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi (AGİTPA) Türk Grubu Üyesi, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi, Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görevlerde bulunmuştur.

Eşi ve Çocukları

Şükrü Ayalan, evli ve dört çocuk babasıdır.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=24&sicil=gIZ0Uf9YgDY= Erişim: 27. 12. 2022
https://www.akparti.org.tr/ak-kadro/milletvekilleri/24-donem/tokat?15464/%C5%9E%C3%BCkr%C3%BC-AYALAN Erişim: 27. 12. 2022
https://twitter.com/sukru_ayalan Erişim: 27. 12. 2022

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir