Süleyman Nevzat Korkmaz Kimdir? Nereli, Eşi, TBMM

Süleyman Nevzat Korkmaz Kimdir? Nereli, Eşi, TBMM

Süleyman Nevzat Korkmaz, milletvekili, mülki idare amiri, ressam.

24 Temmuz 1965 tarihinde Isparta Yalvaç’ta doğmuştur.

Eğitim Hayatı

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü ve Milli Güvenlik Akademisi’ni bitirmiştir. Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans yapmıştır. İngiltere’de dil eğitimi görmüştür. İyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Burdur Kemer, Iğdır Karakoyunlu, Adana Karaisalı ve Adıyaman Besni Kaymakamı olarak görev yapmıştır. İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü İller Dairesi Başkanlığı görevinde bulunmuştur.

UNICEF’in Ana Uygulama Planı çerçevesinde yürüttüğü iki projenin koordinatörlüğünü yapmıştır. UNDP, ILO, WHO ve UNICEF gibi uluslararası kuruluşların Türkiye’deki çalışmalarına İçişleri Bakanlığı adına katılmıştır. Resim sanatıyla uğraşmış ve dört kişisel sergi açmıştır.

Siyasi Hayatı

22 Temmuz 2007 (23. Dönem) ve 12 Haziran 2011 (24. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Isparta Milletvekili seçilmiştir. Parlamentolararası Birlik (PAB) Türk Grubu Üyesi ve Asya Parlamentoları Asamblesi Delegasyonu Üyesi olarak görevlerde bulunmuştur. İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Eşi ve Çocukları

Süleyman Nevzat Korkmaz, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynakça

https://www5.tbmm.gov.tr/TBMM_Album/Cilt1-4.pdf Erişim: 07. 11. 2022
https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=24&sicil=cfkzBmS45gA= Erişim: 07. 11. 2022
https://twitter.com/nevzatkorkmaz_ Erişim: 07. 11. 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: