Tülay Kaynarca Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Tülay Kaynarca Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Tülay Kaynarca, milletvekili, gazeteci.

1969 yılında İzmit’te doğmuştur.

Eğitim Hayatı

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Halkla İlişkiler” alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.

Çalışma Hayatı

Gazetecilik ve radyo haber programcılığı yapmıştır. İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği Kurucu Başkanlığı, Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkan Yardımcılığı, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Konseyi Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Siyasi Hayatı

AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak aktif siyasete atılmıştır. Silivri İlçe Başkanı, İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 12 Haziran 2011 (24. Dönem), 7 Haziran 2015 (25. Dönem), 1 Kasım 2015 (26. Dönem) ve 24 Haziran 2018 (27. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde AK Parti İstanbul Milletvekili seçilmiştir.

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyeliği, Genel Merkez Tanıtım Medya Başkan Yardımcılığı, Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan Yardımcılığı, Genel Merkez Teşkilat Koordinatörlüğü (Marmara) görevlerinde bulunmuştur.

TBMM Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Üyesi, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Sözcüsü, AK Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Eşi ve Çocukları

Tülay Kaynarca, evli ve üç çocuk annesidir.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=27&sicil=zrGk4Kk+GZM= Erişim: 01. 01. 2023
https://www.akparti.org.tr/ak-kadro/milletvekilleri/27-donem/istanbul?15023/T%C3%BClay-KAYNARCA Erişim: 01. 01. 2023
https://www.instagram.com/tulaykaynarca/ Erişim: 01. 01. 2023
https://twitter.com/tulaykaynarca Erişim: 01. 01. 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: