Tülay Selamoğlu Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Tülay Selamoğlu Kimdir? Milletvekili, Nereli, Eşi, TBMM

Tülay Selamoğlu, milletvekili, mimar.

15 Ağustos 1966 tarihinde Kırıkkale’de doğmuştur.

Eğitim Hayatı

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun olmuştur. Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Taşınmaz Geliştirme Anabilim Dalı’nda yüksek lisans yapmıştır. İngilizce ve işaret dili bilmektedir.

Çalışma Hayatı

Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odası Üyeliği, Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Birliği Üyeliği ve Ankara Şube Halkla İlişkiler Başkanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Temsilciliği, Uluslararası Kadın ve Çocuk Platformu Kurucu Üyeliği, Avrupa Türk Engelliler Derneği (AVTED) Onursal Başkanlığı, Dünya Çocukları Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmüştür.

Türkiye İşitme Engelliler Milli Federasyonu Onursal Başkanlığı, Türkiye Beyazay Derneği Ankara Şube Onursal Başkanlığı, İşaret Dili Tercümanları Derneği Onursal Başkanlığı, Uluslararası Engelliler Eğitim ve Spor Derneği Üyeliği, Başkent İşitme Engelliler Eğitim ve Spor Kulübü Derneği Üyeliği, Ankara Seğmenler Kulübü Derneği Onursal Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Eğitici Valideler Derneği Kurucu Başkanlığı yapıştır.

Siyasi Hayatı

12 Haziran 2011 (24. Dönem) ve 7 Haziran 2015 (25. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde AK Parti Ankara Milletvekili seçilmiştir. TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Sözcülüğü görevini yürütmüştür.

Üstün Yetenekli Çocukların Keşfi, Eğitimleriyle İlgili Sorunların Tespiti ve Ülkemizin Gelişimine Katkı Sağlayacak Etkin İstihdamlarının Sağlanması Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu Üyesi olarak görev yapmıştır.

Eşi ve Çocukları

Tülay Selamoğlu, evli ve bir çocuk annesidir.

Kaynakça

https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/milletvekilidetay?donemKod=25&sicil=SEpcfegRsPk= Erişim: 09. 01. 2023
https://www.akparti.org.tr/ak-kadro/milletvekilleri/24-donem/ankara?18554/T%C3%BClay-SELAMO%C4%9ELU Erişim: 09. 01. 2023
https://twitter.com/tulayselamoglu Erişim: 09. 01. 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: