Yasemin Hadivent Kimdir? Nereli, Dizileri, Filmleri, Hayatı

Yasemin Hadivent Kimdir? Nereli, Dizileri, Filmleri, Hayatı

Yasemin Hadivent, dizi oyuncusu. 6 Haziran 1982 yılında Bulgaristan’ın Sofya ilinde doğdu. Yasemin Hadivent’in annesi Bulgaristan Türkü, babası ise İran Azerisidir. Babasını 9 yaşındayken kaybetti.

Eğitim Hayatı

Yasemin Hadivent, Yurdaer Doğulu bale okulunda bale eğitimi aldı. Baleyi çok sevse de kalbinde oluşan rahatsızlıktan dolayı baleyi bırakmak zorunda kaldı.

İş Hayatı

Tiyatro eğitimini Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde aldı.

2015 yılında düzenlenen Türkiye’nin Yıldızları adlı yarışmanın 2. Sezonuna katıldı. Yasemin Hadivent oyunculuk yarışmasını birincilikle bitirdi.

Oynadığı ilk dizi 2003 yılında çekilmeye başlayan ve Yeliz Şar, Ahmet Şafat, Selma Sonat, Hakkı Kıvanç’ın oynadığı Rabia dizisi oldu. Burada Rum kızı Aliki’yi canlandırdı.

İlk başrolünü 2006 yılında ekranlara gelmeye başlayan Sevda Çiçeği’nde oynadı. Gökhan Özen ile başrol oynayan Yasemin Hadivent, Fırtına Leyla karakterine büründü. İlk başrolünü oynadığı Sevda Çiçeği’nde başarı kazandı. Bu dizinin ardından Hayal ve Gerçek, Arka Sıradakiler, Nizama Adanmış Ruhlar gibi yapımlarda oyunculuğunu sergiledi.

Rahatsızlığı nedeni ile baleyi bıraksa da Buzda Dans adlı programa katıldı. Yarışmadaki partneri ise Joel Geleynse oldu. Eski milli futbolcu İlhan Mansız ile finale kaldı. Birinciliği İlhan Mansız’ın alması nedeniyle yarışmayı ikinci olarak tamamladı.

57 ünlü kadınla birlikte 8 Mart 2012 Dünya Kadınlar Günü kapsamında kadına şiddete dikkat çekmek için yapılan “Her Ses Bir Nefes” isimli sosyal sorumluluk projesinde yer aldı.

Ersoy Güler’in yönetmenliğini üstlendiği “Kuzey Yıldızı: İlk Aşk” dizisine 2019 yılında katılmıştır. Dizide “Fadime” karakterini oynamıştır. Dizinin oyuncu kadrosunda İsmail Demirci, Aslıhan Güner, Toygan Avanoğlu, Gizem Güneş, Berfin Nilsu Aktaş, Aslıhan Kapanşahin gibi isimler yer almıştır. Ordu’da çekilen dizi, 64 bölüm sürmüştür.

Yasemin Hadivent’in ınstagram adresine ‘yaseminhadivent‘ linkini tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yasemin Hadivent’in Oynadığı Diziler

2019 Kuzey Yıldızı İlk Aşk
2016 Melek ve Serhat
2012 Nizama Adanmış Ruhlar
2011 Arka Sıradakiler
2008 Avrupa Yakası (Konuk Oyuncu)
2007 Hayaller ve Gerçekler
2006 Sevda Çiçeği
2006 Selena
2005 Deli Duran
2004 Cennet Mahallesi
2003 Rabia

Kaynakça

https://www.imdb.com/name/nm2339101/
http://www.sinematurk.com/kisi/11721-yasemin-hadivent/
https://www.internethaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: